DERNEĞİMİZ

KOSKA

E-Mail  Tarihi: 04.02.2011

Sık sık müşterilerimizden benzer sorular içeren telefonlar ve e-mailler alıyoruz.  Biz bunun için gıda mühendislerimizle birlikte bir yazı hazırladık.  İçinde gluten olmayan ürünlerimiz laboratuar tahlilleri ile birlikte belirlenmiştir.  Bu konu ile ilgili rapor aşağıdaki gibidir;
 
Ürünlerimiz
Tahin sadece susamın(başka hiçbir katkı maddesi veya ingrediyent yoktur) otomatik temizleme, ayıklama, kabuk soyma, kavurma ve soğutulmasını takiben değirmenlerde öğütülmesi ile elde edilmektedir. (Gluten-free)Tahin Helvası: Tahin helvası, ağırlıklı olarak tahin ve şekerden oluşur, eser miktarda da limon tuzu, coven ekstraktı, vanilin bulunmaktadır. Ana hammaddelerimizden tahin, firmamız tarafından üretilmektedir ve bu sebeble tahin değirmenlerimizde yalnızca susam işlenmektedir ve başka hiç bir ürünün işlenmesi sözkonusu değildir. Ayrıca tahin işleme bölümü diğer bölümlerden ayrı olduğundan kontaminasyon da sözkonusu değildir.  Öğütülen tahinler tahin depolama tanklarında (50 tonluk) bekletilmektedir ve yalnızca tahin dolumunun yapıldığı makinalarda paketlenmektedir.  Kakaolu helvada ilave olarak kakao, fıstıklı helva da antepfıstık bulunmaktadır. Buğday unu vb. gluten içeren ürünlerle bulaşma söz konusu değildir.
Diğer eser miktarda bulunan maddelerin içeriği ise şu şekildedir:Çöven ekstraktı: çöven kökünün (Radix Saponoriae albaesive liventinee) küçük parçalar haline getirilip, su ile kaynatılması ile elde edilir. Sitrik asit; asitliği düzenlemek için kullanılmaktadır.  İçinde protein vs. kesinlikle bulunmaz, meyve asididir, ürünlerimizde yaklaşık % 0.35 düzeyinde kullanılmaktadır. Doğala özdeş vanilya aroması kullanmaktayız. Lignin bazlı bir maddedir. Protein kesinlikle yoktur. Lignin aromatik maddeler elde etmek için şekerlerden suyun çıkarılması ile elde edilir. % 0.05 düzeyinde kullanılmaktadır. (Gluten-free)
Üzüm Pekmezi: üzüm suyunun konsantre edilmesi ve asitliğinin giderilmesi ile elde edilen bir üründür. Gluten içermez.
Reçel: Meyve(Vişne, Çilek, Kayısı, Gül yaprağı, Portakal, İncir, Ayva, Ahududu, Kızılcık, Kuşburnu, Böğürtlen),  Şeker, Glikoz şurubu(şeker),sitrik asit, pektinden ibarettir. İngrediyentlerin hiç biri gluten içermez. 
Krokan: Susam, Badem, Fıstık, Şeker ve Glikozdan ibarettir. Gluten içermez.
Lokum:  Lokumlarımız sadece mısır nişastası ile üretilmektedir ve bunun da tahlil sonucu ekte görebilirsiniz.  Bu nedenle piyasada gerçekten güvenerek yiyebileceğiniz tek lokumdur.
    Sonuç olarak Çölyak hastaları, gönül rahatlığıyla ürünlerimizden tahini, tahin helvasını, pekmez çeşitlerini, reçeli, krokanı, lokumu ve tereyağını yiyebilirler.  Yukarıda sözü edilen Yaz Helvası, Pişmaniye, Kağıt Helva, Koz Helva ve pastacılık ürünlerimizi ise kesinlikle tüketmemeleri gerekir.
 
Başka sorularınız da olursa lütfen bize sormaktan çekinmeyin, saygılarımla.
 

 

 
Birsen Aydın
İnsan Kaynakları ve
Müşteri ile İlişkiler Uzmanı
 
Merter Helva San. ve Tic.  A.Ş.
Cihangir mah. Şehit Jan.Kom.Onbaşı
Ayhan Arslan Sk. No:2 Avcılar / İSTANBUL
 
Tel: 0212 456 61 00 / Dah: 113
Fax: 0212 422 11 16
birsen@koska.com

Çölyak hastalarına önemli uyarı: Sitemizde yayınlanan glutensiz ürün bilgilendirmelerine veya yayınlanan haberlere dair doğabilecek sağlık sorunlarından ötürü Sitemiz sorumlu değildir. Yapılan araştırmalar ve bilgilendirmeler sitemizin çalışanlarının veya üyelerimizin kişisel çabaları ve firmalarla yaptıkları yazışmalar neticesinde oluşturulmuş olup resmi bir dayanağı yoktur. Çölyak hastalarına kendi imkanlarımız doğrultusunda destek olmayı hedefliyoruz. Ürettikleri ürünlerde gluten içermediğine dair beyanat veren firmalar dönemsel olarak ürünlerinde içerik değişikliği yapabiliyor veya glutensizlik ibaresini rapor göndererek değilde telefonla veya e-posta aracılığıyla yani resmi olmayan kanallarla bize ulaştırıyorlar bilgiler net ve doğru olmayabilir.

Çölyaklıları düşünen firmalar gluten analiz labaratuarlarından aldıkları roporlarla ürünleri konusunda bizleri bilgilendirlerse bu raporlarıda sitemizde yayınlayacağız. Sitemizde bu firmalara dönemsel olarak yer verip teşekkür edeceğiz.

Sitemizde yeralan bilgilendirmeleri ve haberleri kendiniz araştırmadan veya uzmanından (Doktor-Diyetisyen-Üretici Firma) görüş almadan uygulamayınız

 (KOÇ GIDA GURUBU)

Çok değerli tüketicimiz,
 
Tat, Sek, Maret ve Pastavilla gibi güçlü markaları bünyesinde birleştiren Koç Gıda Grubu, müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda tüketicilerine her zaman en iyiyi sunmayı amaçlıyor. Koç Gıda Grubu olarak ürünlerimize gösterdiğimiz özen ve kaliteyi tüketici ilişkilerimizde de sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle websitemiz aracılığıyla bize ulaştırdığınız görüşler ve sorular Tat markamız için büyük önem taşıyor.
 
Ekte gluten içeren ve içermeyen ürünlerimizin listesini bulabilirsiniz. Bu listenin dışında kalan Maret ürünleri de risk teşkil edebileceğinden tüketilmemesinde fayda vardır.
 
Tüketici hattımız ve websitemiz, merak ettiğiniz ya da görüş bildirmek istediğiniz her konuda size hizmet vermeye devam edecektir.
 
Koç Gıda Grubu olarak gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılık için çok teşekkür ederiz.
 
 
Tat Pazarlama Ekibi
 
 
 
Tat Müşteri Hizmetleri
TAT KONSERVE SANAYİİ A.Ş.
Taşdelen Çamlık Mah. Sırrı Celik Bulvarı 34788 Taşdelen / Çekmeköy / İstanbul
Tel: +90 216 430 00 00
Fax:+90 216 430 80 15

Çölyak Hastasının tüketebileceği ürünler (glutensiz)          
          
*     Tat Salça, Tat Sebze Konserveleri, Tat Ketçap, Tat Mayonez, Tat Hardal          
*     Tüm Sek ürünleri           
          
Çölyak Hastasının tüketemeyeceği  ürünler (gluten içeren)          
          
*   Makarna çeşitleri, İrmik ve Pane Unu          
*   Maret Et ürünleri ve Maret Harç çeşitleri (Et ürünlerinde kullanılan baharatlarda gluten bulunma riski olduğu için, garanti verilememektedir.)          
*   Tat Barbunya, Fasulye Pilaki          
    

ÜRÜN ADI

İÇİNDEKİLER (Etiket)

TEHLİKE DURUMU

TEHLİKE YARATABİLECEK MADDE / MADDELER

Tedarikçi FİRMA

 

4

Domates Salça

Duble konsantre tuzsuz vakum salçası

Güvenli

 

 

5

Domates Salça (Tuzlu)

Duble konsantre domates salça ve tuz

Güvenli

 

 

6

Antep Tadı Salça

Domates salça, biber salça ve tuz

Güvenli

 

 

7

Acı Biber Salça

Konsantre taze acı biber pulpu ve limon Konsantre

Güvenli

 

 

8

Tatlı Biber Salça

Konsantre taze tatlı biber pulpu ve limon Konsantre

Güvenli

 

 

9

Tadı Antep Biber Salça

Konsantre taze tatlı biber pulpu ve limon Konsantre

Güvenli

 

 

10

Klasik Domates Suyu

Domates suyu ve tuz

Güvenli

 

 

11

Premium Domates Suyu

Domates suyu ve tuz

Güvenli

 

 

12

Tat Kokteyl Çeşnili Domates Suyu

Domates suyu, tuz, acı biber salça, şeker, limon suyu konsantresi, doğal baharat aromaları ve Baharatlar

Güvenli

 

 

13

Doğranmış Domates

Domates, asitlik Düzenleyici püresi

Güvenli

 

 

14

Domates Rende

Domates

Güvenli

 

 

15

Soyulmuş Domates

Domates, domates suyu, sitrik asit

Güvenli

 

 

16

Pizza Sos

Konsantre domates püresi

Güvenli

 

 

17

RO

Domates

Güvenli

 

 

18

Katkısız Ketçap (Tatlı)

Domates püresi, şeker, tuz, sirke, glukoz,baharat, toz soğan, sarımsak toz, su

Güvenli

 

 

19

Katkısız Ketçap (Acılı)

Domates püresi, şeker, tuz, sirke, glukoz,baharat, toz soğan, sarımsak toz, kırmızı biber, su

Güvenli

 

 

20

EDT Ketçap

Domates püresi, şeker, sirke, glukoz,modifiye nişasta, tuz, potasyum sorbat, Sodyum Benzoat, doğal baharat aromaları, antioksidan, toz soğan, toz sarımsak

Nişasta firmasından bilgi alacağız

Nişasta

HASAL

21

EDT Ketçap (Acılı)

Domates püresi, glikoz, şeker, sirke,nişasta, tuz, Sodyum Benzoat, potasyum sorbat, doğal baharat aromaları, toz soğan, toz sarımsak, acı biber suyu, askorbik asit

Nişasta firmasından bilgi alacağız

Nişasta

HASAL

22

TAT Poşet Ketçap

Domates püresi, şeker, sirke, tuz, saf soğan, sarımsak saf, doğal baharat aromaları, antioksidan (askorbik asit), Koruyucular (Sodyum Benzoat ve potasyum sorbat)

Güvenli

 

 

23

Barbekü Aromalı Ketçap

Domates püresi, şeker, sirke, tuz, tütsü aroması, Koruyucular (Sodyum Benzoat ve potasyum sorbat), doğal baharat aromaları, toz soğan, antioksidan (askorbik asit), toz sarımsak

Güvenli

 

 

24

ÇapÇap Çocuk Ketçabı

Domates püresi, şeker, sirke, tuz, doğal baharat aromaları, toz soğan, toz sarımsak

Güvenli

 

 

25

Kekikli Ketçap

Domates püresi, şeker, sirke, tuz,Koruyucular (Sodyum Benzoat, potasyum sorbat), doğal kekik aroması, toz soğan, antioksidan (askorbik asit), toz sarımsak

Güvenli

 

 

26

Premium Ketçap

Domates püresi, şeker, glukoz, sirke, tuz,soğan tozu ve doğal baharat aromaları

Güvenli

 

 

27

Katkısız TAT Mayonez (% 80 yağlı)

Bitkisel sıvı yağ, yumurta, su, sirke, tuz, şeker, limon suyu konsantresi, ve doğal baharat aromaları

Güvenli

 

 

28

TAT ışık Mayonez (% 40 yağlı)

Su, bitkisel sıvı yağ, yumurta, sirke, kıvam artırıcı (modifiye patates nişastası, ksantan gam), şeker, tuz, koruyucular (potasyum sorbat), renklendirici (beta karoten), doğal baharat aromaları, antioksidan (kalsiyum disodyum EDTA)

Güvenli

 

 

29

TAT EDT Mayonez (% 20 yağlı)

Su, bitkisel sıvı yağ, sirke, modifiye patates nişastası, şeker, tuz, yumurta Sarısı tozu, Hardal, kıvam artırıcı (ksantan gam), koruyucular (potasyum sorbat, Sodyum Benzoat), doğal baharat aromaları, antioksidan (kalsiyum disodyum EDTA)

Güvenli

 

 

30

TAT Hardallı Mayonez (% 80 yağlı)

Bitkisel sıvı yağ, yumurta, su, hardal, sirke, tuz, şeker, limon suyu konsantresi, ve doğal baharat aromaları

Güvenli

 

 

31

TAT Sarımsaklı Mayonez (% 65 yağlı)

Bitkisel sıvı yağ, su, yumurta, sirke, sarımsak (% 1,3), kıvam artırıcı (modifiye patates nişastası, ksantan gam), şeker, tuz, doğal baharat aromaları, limon suyu konsantresi, koruyucular (Potasyum sorbat), antioksidan (kalsiyum disodyum EDTA)

Güvenli

 

 

32

TAT Turşulu DEREOTLU Mayonez (% 20 yağlı)

Su, Ayçiçek Yağı, Salatalık Turşusu, modifiye, şeker, tuz, sirke nişastası, patatesSarısı yumurta tozu, kavam artırıcı (ksantan gam), hardal, kuru dereotu, koruyucular, (potasyum sorbat ve Sodyum Benzoat), mayonez aroması, antioksidan (kalsiyum disodyum EDTA)

Güvenli

 

 

33

Bezelye Konserve

Bezelye, su ve tuz

Güvenli

 

 

34

GARNİTÜR Konserve

Su, bezelye, havuç, patates ve tuz

Güvenli

 

 

35

Mantar Konserve

Kültür Mantarı, su, tuz, asitlik Düzenleyici (sitrik asit)

Güvenli

 

 

36

Bamya Konserve

Taze bamya, su, domates, tuz ve asitlik Düzenleyici (sitrik asit)

Güvenli

 

 

37

Konserve fasulye

Taze Fasulye, su, tuz ve domates

Güvenli

 

 

38

Napoliten Sos

Domates, su,) salçası, havuç, soğan, mısırözü yağı, kapari, şeker, Sızma Zeytinyağı, tuz, sarımsak, çeşitli Baharatlar, koruyucu (potasyum sorbat domates

Güvenli

 

 

39

Meksikan Sos

Domates, salçası, su, soğan, mısır, yeşil biber, mısır özü yağı, tuz, şeker, Sızma Zeytinyağı, sarımsak, toz kırmızı biber acı, (% 1,2), modifiye patates, nişastası, Kereviz kurusu, Çeşitli Baharatlar koruyucu domates (Potasyum sorbat)

Nişasta firmasından bilgi alacağız

 

 

40

Şakşuka Sos

Doğranmış domates, su, biber salça, domates, Ayçiçek Yağı, sarmsak, rendesi tuz, baharat karışımı, sirke, şeker

Güvenli

 

 

41

Cevizli Ezme

Salça, rendesi, kırmızı biber, ceviz, acı biber salça, tuz, karışımı Ayçiçek yağı, sarımsak, baharat, domates

Güvenli

 

 

42

Acı Biber Sos

Kırmızı biber, salçası, tuz, asitlik Düzenleyici domates (sitrik asit), Koruyucular (Sodyum Benzoat ve potasyum sorbat), acı biber suyu

Güvenli

 

 

43

Menemen Harcı

Doğranmış domates, yeşil biber, soğan, ayçiçekyağı, tuz,Baharat karışımı

Güvenli

 

 

44

Dijon Hardal / Coex Hardal

Su, sarı hardal tohumu, sirke, tuz, baharat, antioksidan

Güvenli

 

 

45

 

 

 

 

 

 

 

Tat Pazarlama Ekibi.
 
MEHMET ÖMER TOPÇU
MARKA Sorumlusu
 
TAT KONSERVE SANAYİİ A.Ş.
Tel: +90 216 430 00 00
Faks: +90 216 430 80 15
omer.topcu @ tat.com.tr

 

Çölyak hastalarına önemli uyarı: Sitemizde yayınlanan glutensiz ürün bilgilendirmelerine veya haberlere dair doğabilecek sağlık sorunlarından ötürü Sitemiz sorumlu değildir.Yapılan araştırmalar ve bilgilendirmeler Sitemizin çalışanlarının veya üyelerimizin kişisel çabaları ve firmalarla yaptıkları yazışmalar neticesinde oluşturulmuş olup resmi bir dayanağı yoktur.Çölyak hastalarına kendi imkanlarımız doğrultusunda destek olmayı hedefliyoruz. Ürettikleri ürünlerde gluten içermediğine dair beyanat veren firmalar dönemsel olarak ürünlerinde içerik değişikliği yapabiliyor veya glutensizlik ibaresini rapor göndererek değilde telefonla veya e-posta aracılığıyla yani resmi olmayan kanallarla bize ulaştırıyorlar bilgiler net ve doğru olmayabilir.

Çölyaklıları düşünen firmalar gluten analiz labaratuarlarından aldıkları roporlarla ürünleri konusunda bizleri bilgilendirlerse bu raporlarıda sitemizde yayınlayacağız. Sitemizde bu FİRMALARA dönemsel olarak yer verip teşekkür edeceğiz.

 

Sitemizde yeralan bilgilendirmeleri ve haberleri kendiniz araştırmadan veya uzmanlardan (Doktor-Diyetisyen-Üretici Firma) görüş almadan uygulamayınız! 

 

MARKA -ÜRÜN ÇEŞİDİ

GLUTEN

İÇERİRİR

İÇERMEZ

(Çölyak Hastası Tüketemez)

(Çölyak Hastası Tüketir)

TAT -TATLI BİBER SALÇASI

 

TAT- ACI- BİBER SALÇASI

 

 TAT- DOMATES SALÇASI

 

TAT-DOMATES SUYU

 

TAT CEVİZLİ EZME

 

TAT MENEMEN HARCI

 

TAT- ACI-TATLI KETÇAP

 

TAT DOĞRANMIŞ DOMATES

 

TAT SOYULMUŞ DOMATES

 

TAT DOMATES RENDESİ

 

TAT DOMATES PÜRESİ

 

FİDAN ACI-TATLI KETÇAP

 

TAT MAYONEZ

 

TAT-ACI BİBER SOSU

 

TAT-HARDAL

 

TAT-TURŞULAR

 

TAT BEZELYE KONSERVESİ

 

TAT AYŞE FASULYE KONSERVESİ

 

TAT MANTAR KONSERVE

 

TAT HAŞLANMIŞ KURU FASULYE KONSERVESİ

 

TAT HAŞLANMIŞ NOHUT KONSERVESİ

 

TAT MISIR KONSERVE

 

TAT-SEBZE KONSERVELERİ

 

TAT PATLICAN SALATASI

 

TAT KÖZLENMİŞ BİBER

 

TAT KÖZLENMİŞ PATLICAN

 

TAT KURUTULMUŞ DOMATES

 

TAT BARBUNYA PİLAKİ

 

TAT FASULYE PLAKİ

 

TAT YAPRAK  SARMA

 

TAT-FİDAN -REÇELLER

 

SEK-GÜNLÜK SÜT

 

SEK- UZUN ÖMÜRLÜ SÜT

 

SEK AROMALI SÜT

 

SEVDİM- UZUN ÖMÜRLÜ SÜT

 

SEK- KAYMAKSIZ YOĞURT

 

SEK- KAYMAKLI YOĞURT

 

SEK-TEREYAĞI

 

SEK-AYRAN

 

SEK-TAZE KAŞAR PEYNİRİ

 

SEK PEYNİR ÇEŞİTLERİ

 

SEK -SÜRÜLEBİLİR PEYNİRLER

 

SEK-SALEP

 

SEK-KREMA ÇEŞİTLERİ

 

SEK-NEKTARLAR

 

PASTAVİLLA SADE MAKARNA ÇEŞİTLERİ

 

PASTAVİLLA ÇEŞNİLİ MAKARNA ÇEŞİTLERİ

 

PASTAVİLLA MEXİCAN SOS

 

PASTAVİLLA-NAPOLİTEN SOS

 

L&D SADE MAKARNA ÇEŞİTLERİ

 

KARTAL SADE MAKARNA ÇEŞİTLERİ

 

FİDAN SADE MAKARNA ÇEŞİTLERİ

 

PASTAVİLLA PANE UNU

 

PASTAVİLLA İRMİK

 

KARTAL İRMİK

 

Çölyak hastalarına önemli uyarı: Sitemizde yayınlanan glutensiz ürün bilgilendirmelerine veya haberlere dair doğabilecek sağlık sorunlarından ötürü Sitemiz sorumlu değildir.Yapılan araştırmalar ve bilgilendirmeler sitemizin çalışanlarının veya üyelerimizin kişisel çabaları ve firmalarla yaptıkları yazışmalar neticesinde oluşturulmuş olup resmi bir dayanağı yoktur. Çölyak hastalarına kendi imkanlarımız doğrultusunda destek olmayı hedefliyoruz. Ürettikleri ürünlerde gluten içermediğine dair beyanat veren firmalar dönemsel olarak ürünlerinde içerik değişikliği yapabiliyor veya glutensizlik ibaresini rapor göndererek değilde telefonla veya e-posta aracılığıyla yani resmi olmayan kanallarla bize ulaştırıyorlar bilgiler net ve doğru olmayabilir.

Çölyaklıları düşünen firmalar gluten analiz labaratuarlarından aldıkları roporlarla ürünleri konusunda bizleri bilgilendirlerse bu raporlarıda sitemizde yayınlayacağız. Sitemizde bu firmalara dönemsel olarak yer verip teşekkür edeceğiz.

Sitemizde yeralan bilgilendirmeleri ve haberleri kendiniz araştırmadan veya uzmanından (Doktor-Diyetisyen-Üretici Firma) görüş almadan uygulamayınız

 

 

 

 

DANONE

Toplumumuzun daha sağlıklı beslenmesine ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak misyonu ile çalışan ve tüketici memnuniyetini birincil öncelik olarak arttırmayı hedefleyen bir firma olarak, bize başvurarak göstermiş olduğunuz hassasiyetiniz için çok teşekkür ederiz.

Başvurunuz ile ilgili olarak, ilgili ürün ambalajının üzerinde de belirtildiği üzere gluten içeren ürünlerimiz şunlardır;
       
        -Danino Kahvaltı Zamanı  (Bebe Bisküvili)

        Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz dışındaki hiçbir ürünümüz gluten içermemektedir.

 


Size ve ailenize sağlıklı ve mutlu günler dileriz.  

Saygılarımızla,

Danone Mutlu Tüketici Hattı
İletişim Bilgilerimiz;

Telefon        : 0 800 211 20 15
E-mail        : mutlutuketici@danone.com

Çölyak hastalarına önemli uyarı: Sitemizde yayınlanan glutensiz ürün bilgilendirmelerine veya haberlere dair doğabilecek sağlık sorunlarından ötürü Sitemiz sorumlu değildir.Yapılan araştırmalar ve bilgilendirmeler sitemizin çalışanlarının veya üyelerimizin kişisel çabaları ve firmalarla yaptıkları yazışmalar neticesinde oluşturulmuş olup resmi bir dayanağı yoktur. Çölyak hastalarına kendi imkanlarımız doğrultusunda destek olmayı hedefliyoruz. Ürettikleri ürünlerde gluten içermediğine dair beyanat veren firmalar dönemsel olarak ürünlerinde içerik değişikliği yapabiliyor veya glutensizlik ibaresini rapor göndererek değilde telefonla veya e-posta aracılığıyla yani resmi olmayan kanallarla bize ulaştırıyorlar bilgiler net ve doğru olmayabilir.

Çölyaklıları düşünen firmalar gluten analiz labaratuarlarından aldıkları roporlarla ürünleri konusunda bizleri bilgilendirlerse bu raporlarıda sitemizde yayınlayacağız. Sitemizde bu firmalara dönemsel olarak yer verip teşekkür edeceğiz.

Sitemizde yeralan bilgilendirmeleri ve haberleri kendiniz araştırmadan veya uzmanından (Doktor-Diyetisyen-Üretici Firma) görüş almadan uygulamayınız! 

HALK

Halk ürünlerine gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.
Gluten içermeyen Halk ürün çeşitleri listesi ekte tarafınıza sunulmuştur.
Size verdiğimiz ek listeyi lütfen doktorunuzla görüşün. Çölyak hastasının durumuna bağlı olarak bazı doktorlar kakaolu ürünlerin sınırlı olarak tüketilmesini tavsiye edebilmektedir.
İlgi ve duyarlılığınız için tekrar teşekkür eder, sağlık ve mutluluklar dileriz.
Halk Müşteri İletişim Merkezi

 

Gluten İçermeyen  HALK Ürün Listesi;


Halk Markalı gluten içermeyen ürünlerimiz aşağıdaki gibidir.
Halk mondeo nut sütlü kokolin kaplamalı karamelli fındıklı nuga bar.
Halk mondeo sütlü çikolata ve karamel kaplamalı nuga .
Hal adios sütlü kokolin kaplı yer fıstıklı nuga bar.
Halk nutti  sütlü kokolin kaplamalı kakaolu fındıklı nuga.
Halk madlen bitter ve sütlü kokolin.
Halk güldeste madlen sütlü kokolin.
Halk Anadolu fındıklı sütlü çikolata
Halk Anadolu fındık krema dolgulu kokolin.
Halk Anadolu Hindistan cevizli  krema dolgulu kokolin
Halk Antep fıstıklı krema dolgulu kokolin
Sağlık ve mutluluk dileklerimizle,
Halk Müşteri İletişim Merkezi

Çölyak hastalarına önemli uyarı: Sitemizde yayınlanan glutensiz ürün bilgilendirmelerine veya haberlere dair doğabilecek sağlık sorunlarından ötürü Sitemiz sorumlu değildir.Yapılan araştırmalar ve bilgilendirmeler sitemizin çalışanlarının veya üyelerimizin kişisel çabaları ve firmalarla yaptıkları yazışmalar neticesinde oluşturulmuş olup resmi bir dayanağı yoktur. Çölyak hastalarına kendi imkanlarımız doğrultusunda destek olmayı hedefliyoruz. Ürettikleri ürünlerde gluten içermediğine dair beyanat veren firmalar dönemsel olarak ürünlerinde içerik değişikliği yapabiliyor veya glutensizlik ibaresini rapor göndererek değilde telefonla veya e-posta aracılığıyla yani resmi olmayan kanallarla bize ulaştırıyorlar bilgiler net ve doğru olmayabilir.

Çölyaklıları düşünen firmalar gluten analiz labaratuarlarından aldıkları roporlarla ürünleri konusunda bizleri bilgilendirlerse bu raporlarıda sitemizde yayınlayacağız. Sitemizde bu firmalara dönemsel olarak yer verip teşekkür edeceğiz.

Sitemizde yeralan bilgilendirmeleri ve haberleri kendiniz araştırmadan veya uzmanından (Doktor-Diyetisyen-Üretici Firma) görüş almadan uygulamayınız! 

Dr. Oetker

Dr. Oetker firması olarak, çölyak hastalarının kullanabileceği gluten
içermeyen ürünler üretilmemektedir. Böyle bir üretim hattının tamamen
glutensiz ürün hattı olması ve özel olması gerekliliği vardır.
Ürünlerimizden bazıları gluten içermemektedir. Ancak, bir önceki ürünün
üretiminden eser miktarda bir toz tanesinin olma ihtimali bulunduğundan,
sizler açısından oluşabilecek sağlık riskine dair gluten içermeyen
ürünlerimizden kullanabileceğiniz ürün listesini sizlerle
paylaşamamaktayız.
Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Sevgi ve Saygılarımızla,


Dr. Oetker Gıda San. ve Tic. A.Ş
Tanıtım, Tutundurma ve Halkla İlişkiler
Müşteri Hizmetleri
0 800 415 98 04

Çölyak hastalarına önemli uyarı: Sitemizde yayınlanan glutensiz ürün bilgilendirmelerine veya haberlere dair doğabilecek sağlık sorunlarından ötürü Sitemiz sorumlu değildir.Yapılan araştırmalar ve bilgilendirmeler Sitemizin çalışanlarının veya üyelerimizin kişisel çabaları ve firmalarla yaptıkları yazışmalar neticesinde oluşturulmuş olup resmi bir dayanağı yoktur.Çölyak hastalarına kendi imkanlarımız doğrultusunda destek olmayı hedefliyoruz. Ürettikleri ürünlerde gluten içermediğine dair beyanat veren firmalar dönemsel olarak ürünlerinde içerik değişikliği yapabiliyor veya glutensizlik ibaresini rapor göndererek değilde telefonla veya e-posta aracılığıyla yani resmi olmayan kanallarla bize ulaştırıyorlar bilgiler net ve doğru olmayabilir.

Çölyaklıları düşünen firmalar gluten analiz labaratuarlarından aldıkları roporlarla ürünleri konusunda bizleri bilgilendirlerse bu raporlarıda sitemizde yayınlayacağız. Sitemizde bu FİRMALARA dönemsel olarak yer verip teşekkür edeceğiz.

 

Sitemizde yeralan bilgilendirmeleri ve haberleri kendiniz araştırmadan veya uzmanlardan (Doktor-Diyetisyen-Üretici Firma) görüş almadan uygulamayınız! 

PANDA

Tarih: 22 Mart 2010 11:24
Konu: Çölyak Hastalığı
Gönderen:panda.com.tr

 

Bütün ürünlerimizin içerikleri tüm ayrıntılarıyla etiket bilgilerinde belirtilmektedir. Tüketicilerin ürünlerimizde etiket bilgilerini kontrol ederek ürün seçimi yapmasını önermekteyiz.
 
Ancak özellikle yoğun buğday unu içeren Sen&Ben kornet, Kornet Prima çeşitleri ve Gofretto tarzı ürünlerimizin Gluten içeriği nedeniyle Çölyak hastaları tarafından KESİNLİKLE TÜKETİLMEMESİ gerekmektedir.
 
Bu ürünlerin etiket bilgilerinde bu yıl "GLUTEN İÇERİR" ibaresi eklenmeye başlanmıştır.
 
Diğer ürün gruplarının Çölyak hastaları tarafından tüketilmesinde bir sakınca yoktur. Çünkü Gluten içeren ürünlerin üretim hatları diğer ürünlerimizin üretim hatlarından farklı olduğu için çapraz bulaşı riski bulunmamaktadır. Yukarıda belirttiğimiz ürünlerin dışındaki ürünlerde gluten içeren bir hammadde de kullanmamaktayız.  
 
Bu nedenle aşağıdaki ürünlerimiz Çölyak hastaları tarafından sorunsuzca tüketilebilirler.
 
MAGIC
Magic Cup
Esmerim
Stix
Maxi Cup
Nefis Cup
Maraş Cup
Panda Face
Kurukafa
Çilek Buz
Nilya
Fanatik
Limon Buz
Limon Sobe
Panda 1 litre
Panda 2 litre
Panda Maraş 600 ml
 
Bilgilerinizi rica ederiz.

TAMEK

ÜRÜN ADI

İÇİNDEKİLER (Etiket)

TEHLİKE DURUMU

TEHLİKE YARATABİLECEK MADDE / MADDELER

Tedarikçi FİRMA

 

4

Domates Salça

Duble konsantre tuzsuz vakum salçası

Güvenli

 

 

5

Domates Salça (Tuzlu)

Duble konsantre domates salça ve tuz

Güvenli

 

 

6

Antep Tadı Salça

Domates salça, biber salça ve tuz

Güvenli

 

 

7

Acı Biber Salça

Konsantre taze acı biber pulpu ve limon Konsantre

Güvenli

 

 

8

Tatlı Biber Salça

Konsantre taze tatlı biber pulpu ve limon Konsantre

Güvenli

 

 

9

Tadı Antep Biber Salça

Konsantre taze tatlı biber pulpu ve limon Konsantre

Güvenli

 

 

10

Klasik Domates Suyu

Domates suyu ve tuz

Güvenli

 

 

11

Premium Domates Suyu

Domates suyu ve tuz

Güvenli

 

 

12

Tat Kokteyl Çeşnili Domates Suyu

Domates suyu, tuz, acı biber salça, şeker, limon suyu konsantresi, doğal baharat aromaları ve Baharatlar

Güvenli

 

 

13

Doğranmış Domates

Domates, asitlik Düzenleyici püresi

Güvenli

 

 

14

Domates Rende

Domates

Güvenli

 

 

15

Soyulmuş Domates

Domates, domates suyu, sitrik asit

Güvenli

 

 

16

Pizza Sos

Konsantre domates püresi

Güvenli

 

 

17

RO

Domates

Güvenli

 

 

18

Katkısız Ketçap (Tatlı)

Domates püresi, şeker, tuz, sirke, glukoz,baharat, toz soğan, sarımsak toz, su

Güvenli

 

 

19

Katkısız Ketçap (Acılı)

Domates püresi, şeker, tuz, sirke, glukoz,baharat, toz soğan, sarımsak toz, kırmızı biber, su

Güvenli

 

 

20

EDT Ketçap

Domates püresi, şeker, sirke, glukoz,modifiye nişasta, tuz, potasyum sorbat, Sodyum Benzoat, doğal baharat aromaları, antioksidan, toz soğan, toz sarımsak

Nişasta firmasından bilgi alacağız

Nişasta

HASAL

21

EDT Ketçap (Acılı)

Domates püresi, glikoz, şeker, sirke,nişasta, tuz, Sodyum Benzoat, potasyum sorbat, doğal baharat aromaları, toz soğan, toz sarımsak, acı biber suyu, askorbik asit

Nişasta firmasından bilgi alacağız

Nişasta

HASAL

22

TAT Poşet Ketçap

Domates püresi, şeker, sirke, tuz, saf soğan, sarımsak saf, doğal baharat aromaları, antioksidan (askorbik asit), Koruyucular (Sodyum Benzoat ve potasyum sorbat)

Güvenli

 

 

23

Barbekü Aromalı Ketçap

Domates püresi, şeker, sirke, tuz, tütsü aroması, Koruyucular (Sodyum Benzoat ve potasyum sorbat), doğal baharat aromaları, toz soğan, antioksidan (askorbik asit), toz sarımsak

Güvenli

 

 

24

ÇapÇap Çocuk Ketçabı

Domates püresi, şeker, sirke, tuz, doğal baharat aromaları, toz soğan, toz sarımsak

Güvenli

 

 

25

Kekikli Ketçap

Domates püresi, şeker, sirke, tuz,Koruyucular (Sodyum Benzoat, potasyum sorbat), doğal kekik aroması, toz soğan, antioksidan (askorbik asit), toz sarımsak

Güvenli

 

 

26

Premium Ketçap

Domates püresi, şeker, glukoz, sirke, tuz,soğan tozu ve doğal baharat aromaları

Güvenli

 

 

27

Katkısız TAT Mayonez (% 80 yağlı)

Bitkisel sıvı yağ, yumurta, su, sirke, tuz, şeker, limon suyu konsantresi, ve doğal baharat aromaları

Güvenli

 

 

28

TAT ışık Mayonez (% 40 yağlı)

Su, bitkisel sıvı yağ, yumurta, sirke, kıvam artırıcı (modifiye patates nişastası, ksantan gam), şeker, tuz, koruyucular (potasyum sorbat), renklendirici (beta karoten), doğal baharat aromaları, antioksidan (kalsiyum disodyum EDTA)

Güvenli

 

 

29

TAT EDT Mayonez (% 20 yağlı)

Su, bitkisel sıvı yağ, sirke, modifiye patates nişastası, şeker, tuz, yumurta Sarısı tozu, Hardal, kıvam artırıcı (ksantan gam), koruyucular (potasyum sorbat, Sodyum Benzoat), doğal baharat aromaları, antioksidan (kalsiyum disodyum EDTA)

Güvenli

 

 

30

TAT Hardallı Mayonez (% 80 yağlı)

Bitkisel sıvı yağ, yumurta, su, hardal, sirke, tuz, şeker, limon suyu konsantresi, ve doğal baharat aromaları

Güvenli

 

 

31

TAT Sarımsaklı Mayonez (% 65 yağlı)

Bitkisel sıvı yağ, su, yumurta, sirke, sarımsak (% 1,3), kıvam artırıcı (modifiye patates nişastası, ksantan gam), şeker, tuz, doğal baharat aromaları, limon suyu konsantresi, koruyucular (Potasyum sorbat), antioksidan (kalsiyum disodyum EDTA)

Güvenli

 

 

32

TAT Turşulu DEREOTLU Mayonez (% 20 yağlı)

Su, Ayçiçek Yağı, Salatalık Turşusu, modifiye, şeker, tuz, sirke nişastası, patatesSarısı yumurta tozu, kavam artırıcı (ksantan gam), hardal, kuru dereotu, koruyucular, (potasyum sorbat ve Sodyum Benzoat), mayonez aroması, antioksidan (kalsiyum disodyum EDTA)

Güvenli

 

 

33

Bezelye Konserve

Bezelye, su ve tuz

Güvenli

 

 

34

GARNİTÜR Konserve

Su, bezelye, havuç, patates ve tuz

Güvenli

 

 

35

Mantar Konserve

Kültür Mantarı, su, tuz, asitlik Düzenleyici (sitrik asit)

Güvenli

 

 

36

Bamya Konserve

Taze bamya, su, domates, tuz ve asitlik Düzenleyici (sitrik asit)

Güvenli

 

 

37

Konserve fasulye

Taze Fasulye, su, tuz ve domates

Güvenli

 

 

38

Napoliten Sos

Domates, su,) salçası, havuç, soğan, mısırözü yağı, kapari, şeker, Sızma Zeytinyağı, tuz, sarımsak, çeşitli Baharatlar, koruyucu (potasyum sorbat domates

Güvenli

 

 

39

Meksikan Sos

Domates, salçası, su, soğan, mısır, yeşil biber, mısır özü yağı, tuz, şeker, Sızma Zeytinyağı, sarımsak, toz kırmızı biber acı, (% 1,2), modifiye patates, nişastası, Kereviz kurusu, Çeşitli Baharatlar koruyucu domates (Potasyum sorbat)

Nişasta firmasından bilgi alacağız

 

 

40

Şakşuka Sos

Doğranmış domates, su, biber salça, domates, Ayçiçek Yağı, sarmsak, rendesi tuz, baharat karışımı, sirke, şeker

Güvenli

 

 

41

Cevizli Ezme

Salça, rendesi, kırmızı biber, ceviz, acı biber salça, tuz, karışımı Ayçiçek yağı, sarımsak, baharat, domates

Güvenli

 

 

42

Acı Biber Sos

Kırmızı biber, salçası, tuz, asitlik Düzenleyici domates (sitrik asit), Koruyucular (Sodyum Benzoat ve potasyum sorbat), acı biber suyu

Güvenli

 

 

43

Menemen Harcı

Doğranmış domates, yeşil biber, soğan, ayçiçekyağı, tuz,Baharat karışımı

Güvenli

 

 

44

Dijon Hardal / Coex Hardal

Su, sarı hardal tohumu, sirke, tuz, baharat, antioksidan

Güvenli

 

 

45

 

 

 

 

 

 

 

Tat Pazarlama Ekibi.
 
MEHMET ÖMER TOPÇU
MARKA Sorumlusu
 
TAT KONSERVE SANAYİİ A.Ş.
Tel: +90 216 430 00 00
Faks: +90 216 430 80 15
omer.topcu @ tat.com.tr

 

Çölyak hastalarına önemli uyarı: Sitemizde yayınlanan glutensiz ürün bilgilendirmelerine veya haberlere dair doğabilecek sağlık sorunlarından ötürü Sitemiz sorumlu değildir.Yapılan araştırmalar ve bilgilendirmeler Sitemizin çalışanlarının veya üyelerimizin kişisel çabaları ve firmalarla yaptıkları yazışmalar neticesinde oluşturulmuş olup resmi bir dayanağı yoktur.Çölyak hastalarına kendi imkanlarımız doğrultusunda destek olmayı hedefliyoruz. Ürettikleri ürünlerde gluten içermediğine dair beyanat veren firmalar dönemsel olarak ürünlerinde içerik değişikliği yapabiliyor veya glutensizlik ibaresini rapor göndererek değilde telefonla veya e-posta aracılığıyla yani resmi olmayan kanallarla bize ulaştırıyorlar bilgiler net ve doğru olmayabilir.

Çölyaklıları düşünen firmalar gluten analiz labaratuarlarından aldıkları roporlarla ürünleri konusunda bizleri bilgilendirlerse bu raporlarıda sitemizde yayınlayacağız. Sitemizde bu FİRMALARA dönemsel olarak yer verip teşekkür edeceğiz.

 

Sitemizde yeralan bilgilendirmeleri ve haberleri kendiniz araştırmadan veya uzmanlardan (Doktor-Diyetisyen-Üretici Firma) görüş almadan uygulamayınız! 

TAMEK

10.09.2007

TAMEK SEBZE KONSERVELERİ   

ÜRÜN ADI

İçindekiler

GLUTEN

Tamek Taze Bakla Konservesi

Bakla, Su, Tuz, Şeker ,Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit)

İçermiyor

Tamek Garnitür Konservesi

Su, Bezelye, Havuç, Patates, Tuz

İçermiyor

Tamek Türlü Konservesi

Su, Taze Fasulye, Patlıcan, Kabak, Domates, Bamya, Dolmalık Biber, Tuz, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit )

İçermiyor

Tamek Bamya Konservesi (Sivri-Tombul) D’li

Sivri Bamya, Su, Tuz, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit)

İçermiyor

Tamek Bezelye Konservesi

Bezelye, Su, Tuz      

İçermiyor

TAMEK Taze Fasulye Konservesi

Taze Fasulye, Su, Domates, Tuz

İçermiyor

Mısır Konserve

Tane mısır, su, şeker, tuz

İçermiyor

Tamek Doğranmış Domates Konservesi  

Doğranmış domates, Domates Püresi, Limon suyu Konsantresi

İçermiyor

 

TAMEK HAŞLANMIŞ BAKLİYAT KONSERVELERİ

 

ÜRÜN ADI

İçindekiler

GLUTEN

Tamek Haşlanmış Fasulye Konserve

Kuru Fasulye, Su, Tuz

İçermiyor

Tamek Haşlanmış Barbunya Konserve

Barbunya Fasulyesi, Su, Tuz

İçermiyor

Tamek Haşlanmış Nohut Konserve

Nohut, Su, Tuz

İçermiyor

 

TAMEK TATLI MAMULLER ( REÇEL, MARMELAT )

 

ÜRÜN ADI

İçindekiler

GLUTEN

Tamek Geleneksel Çilek Marmelatı

Şeker, Çilek, Glikoz Şurubu , Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit ), Kıvam Arttırıcı (Pektin )

İçermiyor

Tamek  Geleneksel Vişne Marmelatı

Şeker, Vişne, Glikoz Şurubu , Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit ), Kıvam Arttırıcı (Pektin )

İçermiyor

Tamek Geleneksel Şeftali Reçeli

Şeker,  Şeftali, Glikoz Şurubu, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit )

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel İncir Reçeli

Şeker, İncir, Glikoz Şurubu ,  Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit), Kıvam Arttırıcı (Pektin)

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel Gül Reçeli

Şeker, Glikoz Şurubu , Gül Yaprağı, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit), Kıvam Arttırıcı (Pektin )

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel Kayısı Reçeli

Şeker, Kayısı, Glikoz Şurubu, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit)Kıvam arttırıcı (Pektin)

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel Ahududu Reçeli

Şeker, Ahududu, Glikoz Şurubu, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit), Kıvam Arttırıcı (Pektin )

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel Ayva Reçeli

Şeker, Ayva, Glikoz Şurubu , Asitlik Düzenleyici (Sitrik Asit)

İçermiyor

Tamek Geleneksel Portakal  Reçeli

Şeker, Portakal, Glikoz Şurubu , Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit)

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel Vişne Reçeli

Şeker,  Vişne, Glikoz Şurubu, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit), Kıvam Arttırıcı (Pektin)

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel Çilek Reçeli

Şeker , Çilek,  Glikoz Şurubu , Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit )

İçermiyor

Tamek Karışık Meyveli Kış Reçeli

Şeker, Portakal, Turunç, greyfurt, Glikoz şurubu, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit )

İçermiyor

Tamek Karışık Meyveli Yaz  Reçeli

Şeker, Çilek, Vişne, Ahududu, Gilikoz şurubu, Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit ), Kıvam arttırıcı (Pektin)

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel Karakiraz Reçeli

Şeker,  Karakiraz, Glikoz Şurubu , Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit ), Kıvam arttırıcı (Pektin)

İçermiyor

Tamek Geleneksel Çilek Marmelatı ,Katkısız

Şeker, Çilek, Glikoz Şurubu , Limon suyu Konsantresi, elma ekstresi

İçermiyor

Tamek Geleneksel Vişne  Marmelatı , Katkısız

Şeker, Vişne, Glikoz Şurubu , Limon suyu Konsantresi, elma ekstresi

İçermiyor

Tamek Ekstra Geleneksel Çilek Reçeli , Katkısız

Şeker, Çilek, Glikoz Şurubu , Limon suyu Konsantresi

İçermiyor

Tamek Karışık Meyveli Reçel

 ( Çilek, Vişne, Ahududu ), Katkısız

Şeker, çilek, vişne, ahududu, glikoz şurubu, limon suyu konsantresi, elma ekstresi

İçermiyor

 TAMEK DİABETİK REÇELLER  

ÜRÜN ADI

İçindekililer

GLUTEN

Tamek Diabetik Ahududu Reçeli

Ahududu, Tatlandırıcı (Sorbitol % 30 E 420), Kıvam Arttırıcı (Pektin E 440), Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit E 330), Antimikrobiyal Madde (Potasyum Sorbat E 202, Sodyum Benzoat E 211)

İçermiyor

Tamek Diabetik Şeftali Reçeli

Şeftali, Tatlandırıcı (Sorbitol % 30 E 420), Kıvam Arttırıcı (Pektin E 440), Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit E 330), Antimikrobiyal Madde (Potasyum Sorbat E 202, Sodyum Benzoat E 211)

İçermiyor

Tamek Diabetik Çilek Reçeli

Çilek, Tatlandırıcı (Sorbitol % 30 E 420), Kıvam Arttırıcı (Pektin E 440), Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit E 330), Antimikrobiyal Madde (Potasyum Sorbat E 202, Sodyum Benzoat E 211)

İçermiyor

Tamek Diabetik Vişne Reçeli

Vişne, Tatlandırıcı (Sorbitol  % 30 E 420), Kıvam Arttırıcı (Pektin E 440), Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit E 330), Antimikrobiyal Madde (Potasyum Sorbat E 202, Sodyum Benzoat E 211)

İçermiyor

TAMEK  KETÇAP – MAYONEZ

 

ÜRÜN ADI

İçindekiler

GLUTEN

TAMEK KETÇAP

Domates Püre, Şeker, glikoz şurubu, sirke, tuz, modiye mısır nişastası, doğal ketçap aroması.

İçermiyor

TAMEK MAYONEZ

Bitkisel Sıvı yağ, Su, Yumurta Sarısı, Sirke, Şeker , Tuz, Limon Suyu Konsantresi,   Doğal Hardal Aroması, Soğan Tozu, Sarımsak Tozu

İçermiyor

 

TAMEK  DOMATES PÜRE ÇEŞİTLERİ

 

ÜRÜN ADI

İçindekiler

GLUTEN

Bibercik

Biber salça, Su, Domates salça, Tuz

İçermiyor

Salçacık

Domates salça,Su,Tuz

İçermiyor

Domates Püre

Domates salça,Su,Tuz

İçermiyor

 

TAMEK  DOMATES / BİBER SALÇA

 

ÜRÜN ADI

Mevcut Etiket bilgileri

GLUTEN

Tamek Biber Salçası (Tuzlu) (Acı – Tatlı)

Salçalık Kırmızı Biber, Tuz (%2), Limon Suyu Konsantresi

İçermiyor

Tamek Domates Salçası (Tuzsuz)

Domates   

İçermiyor

Tango Domates Salça ( Tuzlu )

Domates, tuz

İçermiyor

 

       TAMEK HAZIR YEMEKLER

ÜRÜN ADI

İçindekiler

GLUTEN

Bitkisel Sıvı Yağlı Patlıcan Kızartma Konservesi

Patlıcan, su, dolma biber, domates salça, şeker, ayçiçek yağı, sarımsak, sirke, tuz, karabiber

İçermiyor

Bitkisel Sıvı Yağlı Barbunya Pilaki Konservesi

Taze Barbunya, su, domates, ayçiçek yağı, dolmalık biber, kuru soğan, domates salça, tuz, sarımsak, şeker, karabiber

İçermiyor

Bitkisel Sıvı Yağlı Yaprak Sarma Konservesi

Pirinç, asma yağrağı, kuru soğan, su, ayçiçek yağı, tuz, kuş üzümü, şeker, baharat karışımı, çam fıstığı, asitliği düzenleyici

İçermiyor

Bitkisel Sıvı Yağlı Lahana Sarma Konservesi

Pirinç, lahana, kuru soğan, su, ayçiçek yağı, tuz, kuş üzümü, şeker, baharat karışımı, asitliği düzenleyici, çam fıstığı

İçermiyor

Bitkisel Sıvı Yağlı Fasulye Pilaki Konservesi

Kuru Fasulye, su, havuç, ayçiçek yağı, patates, kuru soğan, domates salça, tuz, sarımsak , şeker, karabiber

İçermiyor

Domates Soslu Atom Fasulye Konservesi

Atom Fasulye, Domates Sosu    (su, domates salça, küp kesilmiş domates, ayçiçek yağı, un, tuz, maydanoz, dereotu, kurutulmuş kereviz yaprağı), soğan

DİKKAT !

İçeriyor

Bitkisel Sıvı Yağlı İmam Bayıldı Konservesi

Patlıcan, soğan, ayçiçek yağı, biber, domates, sarımsak, tuz, şeker, domates salça

İçermiyor

Bitkisel Sıvı Yağlı Patlıcan Dolma  Konservesi

Patlıcan, pirinç, domates, ayçiçek yağı, soğan, tuz, çam fıstığı, kuş üzümü, , şeker, baharat, asitliği düzenleyici

 

İçermiyor

ÜLKER

GLUTEN İÇERMEYEN ÜLKER ÜRÜN ÇEŞİTLERİ  

Tüm İçim Yoğurt çeşitlerimiz

Tüm İçim Süt çeşitlerimiz

Tüm gazlı içecekler ve meyve suları

Tüm margarin çeşitlerimiz

Tüm sıvı yağlarımız

Soya kıyması

Çikolatalı puding /İçim

Çikolatalı Puding/Alpella puding

Çokokrem Kakaolu Fındıklı Puding

Tipsy bonbon çeşitleri

Kremini çeşitleri (Meyveli, Sütlü, Sahlepli)

Gallery çeşitleri (Meyveli, Çikolatalı)

Kremini Gold çeşitleri

As Bonbon çeşitleri (Sütlü, Tereyağlı, Meyveli)

Stars çeşitleri (Stars Yaz Meyveleri dahil)

Viva çeşitleri

Ülker Benek Şekerli Sakız

Ülker Heycan Şekerli Sakız

Ülker Kalbim Şekerli Sakız

Ülker Kıd-Box Oyuncaklı Şekerli Sakız

Ülker Yıldız Sedef Karbonatlı Şekersiz

Ülker Yıldız Şekersiz Sakız (karanfil, nane, damla)

İçim - Bizden Biri  Sütlaç

İçim - Bizim Mutfak Catering Keşkül

Bizim Mutfak Krem Karamel

Bizim  Mutfak – Bizim Mutfak Catering Hamur Kabartma Tozu

Bizim  Mutfak - Bizim Mutfak Catering Şekerli Vanilin

Bizim  Mutfak Muz aromalı Jöle

Bizim  Mutfak Tropik aromalı Jöle

Bizim  Mutfak Çilek aromalı Jöle

İçim Çikolatalı Sos

Bizim  Mutfak Kolay Turşu Karışımı

Bizim  Mutfak - Halk Lezzet Tuzu

Bizim  Mutfak - Halk Et Tablet bulyon

Bizim  Mutfak Tereyağ aromalı Tablet bulyon 

Bizim  Mutfak Tuzu azaltılmış Tavuk Tablet bulyon

Bizim  Mutfak Tuzu azaltılmış Et Tablet bulyon

Bizim  Mutfak Zeytinyağlı Tablet bulyon

Bizim Mutfak Catering Et toz bulyon

Bizim Mutfak- Bizim Mutfak Catering Patates Püresi

Bizim Mutfak- Bizim Mutfak Catering Sarımsaklı Çeşni

Bizim Mutfak Catering Domatesli Soğanlı Çeşni

Bizim Mutfak Catering Sebzeli Çeşni

Hero Baby Pirinçli Sütlü

Hero Baby Pirinçli Muzlu Sütlü

Hero Baby İyi Geceler Pirinçli Mısırlı

Hero Baby Sebze Çorbası 7 Sebzeli

Hero Baby Sebze Çorbası 3 Sebzeli 

Hero Baby Ceralino Pirinçli Sütlü Ek Besin

Hero Baby Ceralino Pirinçli Meyveli Sütlü Ek Besin

Hero Baby Ceralino Pirinçli Sebzeli Sütlü Ek Besin

Hero Baby Organik Sütlü Pirinçli Ek Besin

 GLUTEN İÇERMEMESİNE RAĞMEN AYNI TESİSTE GLUTENLİ  ÜRÜNLERİN ÜRETİMİNDEN DOLAYI ÇAPRAZ BULAŞMA RİSKİ SEBEBİYLE ESER MİKTARDA DAHİ OLSA GLUTEN BULAŞMA İHTİMALİ OLAN ÜRÜNLER 

 Not: Eser miktarda dahi olsa gluten içerebileceğinden aşağıdaki ürünleri tüketmeden önce lütfen doktorunuza danışınız. 

 Sütlü finger, baton, kare, tablet çikolatalar

Bitter finger, baton, kare tablet çikolatalar.

Fındıklı finger, baton, kare tablet çikolatalar.

Antep fıstıklı finger, baton, kare, tablet çikolatalar.

Bademli finger, baton, kare, tablet çikolatalar.

Gusti finger, baton, kare, tablet çikolatalar.

Alpella sütlü finger, baton, kare tablet çikolatalar.

Alpella fındıklı finger, baton, kare, tablet çikolatalar.

Balmond çikolatalar.

Sütlü napoliten çikolata.

Alpella napoliten çikolata.

Sütlü çikolatin.

Bitter çikolatin

Alpella çikolatin.

Sütlü madlen çikolatalar. (Türkü, Destan, Buklet, Dolmabahçe, Lalezar, Ebru, Beylerbeyi,Vitray, Koleksiyon,Topkapı)

Bitter madlen çikolatalar. (Türkü, Destan, Buklet, Dolmabahçe, Lalezar, Ebru, Beylerbeyi,Vitray, Koleksiyon, Topkapı)

Boğaziçi çikolata

Jübile çikolata

Gökkuşağı çikolata çeşitleri

Salon çikolata çeşitleri

Göksu çikolata çeşitleri

Konçerto çikolata

Sürpriz fındıklı, antep fıstıklı çikolatalar

Sürpriz ece çikolataları

Çokokremler

Alpella kremler

Cocostar

Metro

Çokomilk

Caramio karamel dolgulu sütlü çikolata

Fildişi sade ve meyveli beyaz çikolata

Kitymilk dolgulu sütlü çikolatalar

Ece antep fıstıklı, fındıklı tablet çikolatalar

Karagöz&Hacivat (Sürpriz&Sürpriz Ece Dolgulu çikolatalar)

Toto sürpriz yumurta

Sedef Kokolin

Canduyo çikolata

Rodeo

İçim Çilekli  Dondurma

Link Portakal Dondurma

Link Tropik  Dondurma

Link Çilek  Dondurma

Golf Geleneksel  Maraş 1 lt.. Dondurma

Golf Geleneksel  Meyve Sepeti 1 lt. Dondurma

İkram  Çilek-Vanilya 1 lt. Dondurma

İkram  Vişne-Limon-Vanilya 1.5 lt. Dondurma

Royal Kaymak 1 lt. Dondurma

Royal Vanilya 1 lt. Dondurma

Royal Çikolata 1 lt. Dondurma

Royal Karaorman 1 lt. Dondurma

SÜTAŞ

Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Sizin de bildiginiz gibi Gıda Endüstrisinde kullanılan bazı katkı maddelerinin Gluten içerme olasılığı vardır. Süt ürünleri söz konusu olduğunda aşağıda Listelenen Ürünlerde teknolojileri gereği gluten ve / veya türevleri bulunabilmektedir: 

Gluten içeren Ürünler (Çölyak hastalarının tüketmemesi gereken ürünler)

     1-UHT Krem Şantiler, UHT Kremalar

     2-Sundea (fast-food tipi yerlerde Satılan yumuşak Dondurmalar için kullanılan bir ön karışımdır)

     3-Aromalı orduya yiyecek satan satıcı

     4-Meyveli orduya yiyecek satan satıcı

     5-Aromalı Yoğurtlar

     6-Meyveli Yoğurtlar

     7-Eritme Peynirleri

     8-Meyveli Taze Peynirler

  Çölyak hastaları için güvenli olan ürünlerimiz ise şunlardır;

1-Ayran

2-Pastörize içme sütü

3-Sade UHT süt

4-Sade Yoğurtlar

5-Beyaz Peynir

6 - Taze ve Eski Kaşar Peynirleri

7-Mihaliç Peyniri

8-Süzme Beyaz Peynir

 9-Örgü Peyniri

 10-Hellim Peyniri

 11-Koyun Peyniri

 12-Keçi Peyniri

 13-Klasik Beyaz Peynir

14-Sade Probiyotik Yoğurt (Yovita)

 15 - Sade ve Elmalı Küçük Çocuk Yoğurdu (Babymix)

 16 - Tereyağı 
-------------------------------------------------- -------------------------

19 Ekim 2009 16:36 tarihinde Sütaş Danışma Hattı yazdı:

Sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz. 

Saygılarımızla,

Sütaş Danışma Hattı

MADO

MADO Firmasından Gelen Mailin Orjinali:

---------------------------------------------------

Öncelikle markamıza gösretmiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.bizden gluten içermeyen ürünler hakkında bilgi istemişsiniz.gluten içermeyen ürünlerimiz sadece dondurmalarımızdır.dormalarımızın bütün çeşitlerini rahatlılka tüketebilirsiniz.sütlü tatlılarımızda nişasta kullnılmaktadır.şerbetli
tatlılarımız hamurdan yapıldığı için sütlü ve şerbetli tatlılarımızı,böreklerimizi,pastalarımızı önermiyoruz.
Sadece dondurmalarımızda gluten kullanılmamaktadır.

Herzaman her konuda hizmetinizde olmaktan gurur duyarız

İlginize tekrardan teşekkür eder

Acil şifalar dileriz.

MADO KURUMSAL İLETİŞİM
-----------------------------------------------------

Kimden

hatice daşçal (mado@mado.com.tr)

Gönderme tarihi:

30 Mart 2007 Cuma 11:50:27

Kime:

'Özgür Yıldırım' (ozgr_yildirim@hotmail.com)

KENT

Kent Firmasından Gelen Mailin Orjinali:

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Öncelikle Kent firmasına olan ilginiz için teşekkür ederiz. Kent firmasına ait ürünler içinde sadece "Perla"  markalı ikramlık çikolatamızda gluten bulunmaktadır. Ancak "Choc" markalı drajelerimiz ve "Karamela" markalı şekerimiz aynı tesiste üretildiği için bulaşma riskine karşı bu markaları önermiyoruz.  Bu ürünler dışındaki tüm şekerleme , çikolata ve sakız üretimlerimiz başka fabrikada üretildiğinden gluten bulunmamaktadır.

 

Ek Uyarı: Misafir markalı KENT şekerlemede glutenli ürünlerle aynı tesiste üretildiğinden glutenin çapraz bulaşma riski olduğu belirtilmiş 

 

Her türlü soru, sorun, görüş ve öneriniz için 0800 261 99 11 numaralı Kent Tüketici Danışma Hattımızı arayabilirsiniz. Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla,

Kent Tüketici Danışma Merkezi

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret61190
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.34665.3680
Euro6.07976.1040
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 5°
Saat